Dariusz Moździerz – IV.2016
11 maja 2016
KŁ „Darz Bór” z Człuchowa
8 sierpnia 2017

Trzy medale

Polskie łowiska zawsze słynęły z mocnych rogaczy, ale w ostatnich latach ich liczba medalowych kozłów znacząco się zwiększyła. Zbliża się początek sezonu, więc dla podgrzania emocji prezentujemy trzy najmocniejsze z 2015 roku.

Rocznie w Polsce strzela się około 80 tysięcy rogaczy z czego około 2 tysiące to osobniki medalowe. Najliczniejsza populacja występuje na zachodzie Polski, jednak najwięcej mocnych rogaczy żyje we wschodnich regionach. To tam każdego roku strzela się ponad jedną trzecią wszystkich medalowych osobników.

Spotkanie z rekordowym kozłem możliwe jest jednak niemal w każdym łowisku. Przykładem są dwa najlepsze rogacze zdobyte w 2015 roku. Pierwszy strzelony był na Mazowszu, jego parostki miały 791 gramów i zdobyły 188,93 punkty CIC, tym samym był najmocniejszym rogaczem tego sezonu. Drugi w naszym rankingu ważył zaledwie 46 gramów mniej i wyceniony został na 188,20 pkt CIC, a upolowany został w województwie Warmińsko-Mazurskim. Najlepszy rogacz ze wschodnich rubieży Polski o masie parostków 770 gramów i 187,45 punktów CIC uplasował się dopiero na trzecim miejscu.

Zobacz galerię:

Zobacz inne relacje:

Chcesz przeżyć podobną przygodę?

Napisz do nas i opowiedz nam o swoich oczekiwaniach.
Z pewnością znajdziemy coś dla Ciebie.