Akty prawne, zasady współpracy, kalendarz polowań i kalendarium ważniejszych imprez i uroczystości łowieckich, porady, ciekawostki oraz artykuły prasowe – słowem wszystko, co ważne i co ciekawe na temat organizowanych przez nas polowań.

Zasady współpracy

Prawidłowe przygotowanie polowania wymaga ustalenia wielu szczegółów. Niczego nie powinno się jednak pozostawić przypadkowi, dlatego kluczową sprawą jest jasne i precyzyjne wskazanie wzajemnych oczekiwań i zobowiązań.

Nasze procedury pozwalają uniknąć niepotrzebnych rozczarowań i nieporozumień. Są proste, przejrzyste i odpowiednio zabezpieczają interesy stron – zleceniodawców, organizatorów i pośredników. Wyjaśniamy na czym to wszystko polega i jaką rolę pełnimy w procesie przygotowania polowania i jego sprawnej realizacji.

 

Kalendarz polowań

Żaden myśliwy nie może się obyć bez informacji o okresach ochronnych, terminach rozpoczęcia sezonu, dat najbliższych pełni księżyca i godzinach wschodu słońca – dla wygody zgromadzonych w jednym miejscu.

Bez kalendarza nie sposób zaplanować polowania. Wprawdzie nie można przewidzieć terminu rozpoczęcia rui czy rykowiska, ale dokładny wybór terminu nocnej zasiadki podczas pełni księżyca nie rodzi już żadnych problemów. Sprawdź, na co jeszcze można polować w czasie twojej wizyty.

 

Prawo w Polsce

Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi) stwierdza maksyma prawna przypominająca, że znajomość prawa i rygorystyczne przestrzeganie przepisów są obowiązkiem nie tylko organizatorów polowań, ale również samych polujących.

Od myśliwych wymaga się wyjątkowej dyscypliny w kwestiach bezpieczeństwa, posługiwania się bronią, zachowania okresów ochronnych oraz umiejętności rozpoznawania zwierzyny, dlatego wybierający się na polowania do Polski powinni szczególnie uważnie zapoznać się z prezentowanymi tu dokumentami.

 

Warto pamiętać

Wybierając się na polowanie, myśliwy nie może zapomnieć o dokumentach, broni, amunicji i całej masie ekwipunku. Tym bardziej, gdy podróż zabiera go w miejsca, gdzie będzie zdany na siebie.

Prezentowany tu przegląd najważniejszych zagadnień przygotowany został przede wszystkim z myślą o myśliwych wybierających się na polowanie do Polski, ale uważna lektura zawartych tu informacji z pewnością pomoże również w przygotowaniach uczestnikom dalekich i egzotycznych wypraw łowieckich.

 

Warto przeczytać

Zapraszamy do lektury przygód i opowieści, a także ciekawostek i podsumowań, przybliżających specyfikę polowań w miejscach, do których za naszym pośrednictwem trafiają klienci naszego biura.

Prezentowane tutaj teksty opowiadają o historii, opisują współczesne problemy, potencjał i sukcesy łowieckie związane z miejscami, w których spełniają się łowieckie marzenia naszych klientów. Przegląd trofeów przynosi przedsmak sukcesu i stanowi zapowiedź tego, co przy odrobinie szczęścia może stać się ich udziałem.

 

fot. Arch. ŁP

Napisali o nas

Nasza działalność nie pozostaje bez echa. W krajowej i zagranicznej prasie łowieckiej piszą o nas osoby, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i które miały okazję przekonać się o jakości naszych usług i o bogactwie naszych łowisk.

W tej sekcji prezentujemy wybór artykułów podejmujących tematykę organizowanych przez nas polowań – w Polsce i na świecie. Nasi klienci znajdą tu prezentację naszych możliwości oraz relacje osób, które podjęły łowieckie wyzwanie i z naszą pomocą miały okazję zrealizować swoje marzenia.