Nasze biuro polowań jest najmłodszym przedsięwzięciem „Łowca Polskiego” – oficjalnego wydawnictwa Polskiego Związku Łowieckiego, które od 1899 roku towarzyszy myśliwym w ich przygodach łowieckich.

Myśliwi z całej Europy odwiedzają nasz kraj, by przeżyć prawdziwe polowanie. Wielkie obwody łowieckie i wspaniała przyroda działają jak magnes i powodują, że wielu łowców szukających prawdziwej przygody powraca do naszego kraju rok do roku.

W zgodnej opinii naszych klientów Polska należy do najjaśniejszych punktów na mapie łowieckiej Europy! Dzięki pracy wielu pokoleń polskich myśliwych mamy dzisiaj jedno z ostatnich miejsc, gdzie można polować w naturalnych warunkach otwartych przestrzeni pozbawionych płotów, siatek i grodzeń. Podczas pobytu w naszych łowiskach można zobaczyć niespotykane gdzie indziej atrakcje – jak żubry, łosie czy orły oraz polować wśród odgłosów derkaczy, żurawi i czajek.

Duże, obwody łowieckie o wspaniałej i zróżnicowanej roślinności zapewniają niezapomniane przeżycia i dostarczają wspaniałych trofeów. Sezon łowiecki rozpoczyna się na początku maja. Rogacze mają wówczas w pełni wytarte i wybarwione parostki. Każdego roku w naszych łowiskach strzelamy ich około 75 tys. osobników! Doskonałym czasem polowań na kozły jest ruja, która przypada na przełom lipca i sierpnia. Myśliwi mają wówczas okazję zdobyć wyjątkowe trofea.

Rygorystyczne zasady selekcji, stosowane od wielu dziesięcioleci, doprowadziły do wspaniałej kondycji osobniczej naszych jeleni. Corocznie strzelamy ich 64 tys. osobników, z czego ponad 18 tys. byków! Najwięcej osobników medalowych strzelanych jest na Mazurach, na Pomorzu oraz w rejonie naszej wschodniej granicy, jednak wiele obwodów w pozostałych częściach kraju może również pochwalić się wspaniałymi trofeami. Szczególnym czasem polowania na jelenie jest wrześniowy okres godowy zwany rykowiskiem. W urzekającej jesiennej scenerii można wówczas obserwować niesamowity spektakl, którego obrazy i odgłosy pozostają w pamięci do końca życia.

Wielkim atutem naszych łowisk jest możliwość prowadzenia polowań zbiorowych. Tego rodzaju łowy – podczas których poluje się na wszystkie gatunki łowne – odbywają się we wszystkich łowiskach, których powierzchnia (zgodnie z prawem) nie może być mniejsza niż 3 tys. ha. Oczywiście podstawową atrakcją tego rodzaju polowań są dziki, których rocznie strzelamy ponad 220 tys. osobników. Tego rodzaju łowy przyciągają niesłabnącą rzeszę zagranicznych myśliwych, którzy w gronie kolegów pragną przeżyć niezapomniane chwile.

W Polsce funkcjonuje tylko jedna organizacja myśliwych – Polski Związek Łowiecki liczący sobie około 120 tys. członków zrzeszonych w 2,5 tys. kół łowieckich dzierżawiących 5 tys. obwodów łowieckich. Biuro Polowań PZŁ – którego wyłącznym właścicielem jest Polski Związek Łowiecki – korzysta z niezwykłego wsparcia i potężnego zaplecza. Dzięki ekskluzywnemu wsparciu Polskiego Związku Łowieckiego nasze biuro ma zapewniony dostęp do 5 tys. obwodów i przyjazne relacje z kołami łowieckimi i ośrodkami hodowli zwierzyny. Naszym klientom umożliwia to dotarcie do najbardziej zróżnicowanych przyrodniczo obszarów naszego kontynentu, które zachowały swój naturalny charakter otwartych przestrzeni pozbawionych płotów, siatek i grodzeń oraz zasiedlanych przez jedne z ostatnich prawdziwie dzikich populacji zwierzyny w Europie i których naturalna liczebność zjednuje Polsce liczne grono wiernych gości.

Każdego roku przygotowujemy doskonałą ofertę w najlepszych łowiskach. Możemy i umiemy zorganizować polowanie, które zapewni myśliwym wspaniałe trofea i przeżycia. Najlepszym jednak dowodem potencjału naszej oferty, są historie najciekawszych trofeów i przygód myśliwskich oraz rekomendacje tych, którzy zdecydowali się zrealizować swoje marzenia z nami i za naszym pośrednictwem.

Dołącz do nas i opowiedz nam swoją przygodę!

Odwiedź nas!


Nasi konsultanci z przyjemnością wyjaśnią wszelkie wątpliwości i pomogą w wyborze najwłaściwszej oferty.

Skontaktuj się z nami!