Tradycyjna zbiorówka
7 marca 2016
Królewskie żubry
5 marca 2016

Gdyby niedźwiedzie zasiedlały kontynent afrykański, z pewnością zaliczono by je do osławionej Wielkiej Piątki, ponieważ zwierzęta te należą do najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych gatunków świata przyrody. Nie miejmy złudzeń, te łagodne z pozoru stworzenia zdominowały niemal całą północną hemisferę, nie znajdując dla siebie zagrożenia – poza człowiekiem. Niedźwiedzie i ludzie rywalizują ze sobą już od czasów prehistorycznych, czego dowodem są prehistoryczne wykopaliska i malowidła naskalne. Zwierzęta te uosabiały siłę i potęgę dzikiej natury, budziły grozę, podziw i respekt, i zasłużenie należały do najpoważniejszych łowieckich wyzwań.

O ile w północnych częściach Ameryki i Azji niedźwiedzie wciąż mają się dobrze, o tyle w Europie zmuszone były ustąpić presji ze strony człowieka i dziś zachowały się w rozproszonych populacjach i w pasie Karpat. I chociaż niektóre z tych populacji są na tyle liczne, że możliwe jest prowadzenie limitowanych odstrzałów, na prawdziwe łowy na niedźwiedzie trzeba się wybrać do Ameryki lub do Rosji.

Z racji ukształtowania terenu i ogromnych przestrzeni rosyjskie niedźwiedzie brunatne należą do tych zwierząt, które wciąż cieszą się prawdziwą wolnością i swobodą. Nasi starannie wyselekcjonowani partnerzy i organizatorzy zajmują się tego rodzaju polowaniem od lat, a długa lista międzynarodowych klientów i wysokiej jakości trofea pochodzące z rosyjskich łowisk stanowią gwarancję jakości i rzetelności. Łowisko, z którym współpracujemy to obszar niemal 40 tysięcy hektarów, na którym rocznie strzela się tylko kilka niedźwiedzi. Nasi klienci mogą się spodziewać trofeów w przedziale 80–150 kg.

Te liczby bywają mylące, bo trzeba pamiętać, że niedźwiedzie brunatne są najliczniejszym i najbardziej zróżnicowanym gatunkiem niedźwiedziowatych. Ich, jakże odrębne populacje – europejskie, syryjskie, kamczackie, alaskańskie, grizzly i Kodiak – należą do tego samego gatunku, różniąc się od siebie nieznacznie wyglądem, ale przede wszystkim wielkością.

Warto jednak posłuchać tego, co mówią doświadczeni myśliwi, twierdząc że nie o rozmiar tu chodzi, lecz o gotowość do tego, by podjąć wyzwanie i stanąć oko w oko z jednym z najgroźniejszych i najpotężniejszych zwierząt na świecie, które w kolekcji każdego myśliwego stanowi wyjątkowo cenną zdobycz. Co więcej, są myśliwi, którzy ustrzelenie pradawnego władcy puszczy uważają za swój największy sukces łowiecki i deklarują gotowość, by to niezwykłe doświadczenie powtórzyć a może nawet rozciągnąć na pozostałe gatunki niedźwiedzi.

Są też i tacy, którzy na zawsze pozostają pod wpływem magicznego uroku tych majestatycznych zwierząt i poszukują doświadczeń ze wszystkich stron świata, gdzie dotarli przedstawiciele rodzaju niedźwiedziowatych. W swoich wędrówkach łowieckich docierają do dalekiej Kamczatki, za krąg polarny, przemierzają bezkresne lasy północnej Rosji, Kanady i USA, z czasem gromadząc imponującą kolekcję trofeów. Nasze biuro polowań pomaga spełniać ich marzenia.

Ty też możesz doświadczyć takiej przygody! Dysponujemy najlepszymi łowiskami i możemy przygotować takie polowanie dla Ciebie i dla Twoich przyjaciół!

Dołącz do nas!


Jeśli zainteresowała cię nasza oferta, zapytaj nas jak niewiele trzeba, by samemu przeżyć taką przygodę.

Skontaktuj się z nami!