Jarząbki z wabikiem
18 stycznia 2016
Ruja z wabikiem
18 stycznia 2016

Populacja dzików w ostatnich latach wzrasta w Polsce w zawrotnym tempie – są koła łowieckie, które strzelają nawet kilkaset dzików rocznie. Przy takiej liczebności, ze względu na zagrożenie szkodami, równie często jak w lesie, odstrzał dzików prowadzony jest także w środowisku typowo rolniczym. Na szczęście nie brakuje myśliwych, którzy łowy na czarnego zwierza cenią sobie najwyżej ze wszystkich.

Kulminacja okresu godowego dzików przypada zazwyczaj na przełom listopada i grudnia, a najpopularniejszymi formami polowań na dziki pozostają tradycyjne zbiorowe polowania pędzone z naganką oraz indywidualne łowy z zasiadki.

Zbiorowe polowania z naganką mają w Polsce wielowiekową tradycję. Równie istotne co sukces łowiecki jest w nich towarzystwo i okazja do wspólnego spędzenia czasu na łonie natury. Ze względu na swój charakter polowania tego typu przygotowywane są przede wszystkim dla zorganizowanych grup znających się wcześniej myśliwych i wymagają minimalnej liczby uczestników, ale bywają również formowane z nieznanych sobie wcześniej osób, które pragną doświadczyć klasycznej formy jesienno-zimowych łowów.

Przez cały rok można polować na dziki indywidualnie – z podchodu lub z zasiadki. Polowania z zasiadki to typowe polowania indywidualne, organizowane również dla myśliwych przyjeżdżających w grupie. Łowy te prowadzone są przede wszystkim z ambon, głównie w sąsiedztwie pól uprawnych narażonych na szkody, a także w pobliżu specjalnie przygotowanych nęcisk i poletek żerowych oraz z podchodu. Ponieważ dziki należą do gatunków, na które w Polsce wolno polować przez całą noc, szczególnie popularne są polowania organizowane w okolicach pełni księżyca, które przy sprzyjającej pogodzie zapewniają wówczas wyjątkowo urokliwą scenerię i wiele emocji.

W ostatnich latach obserwowany jest wzrost liczby myśliwych zainteresowanych takimi polowaniami. Tego rodzaju łowy przeznaczone są dla myśliwych poszukujących nowych doświadczeń i niecodziennych wrażeń, którzy zainteresowani są jakością i intensywnością swoich przeżyć.

Zgodnie z życzeniami naszych klientów możemy zorganizować polowanie indywidualne na dziki z psami gończymi, nocną zasiadkę podczas pełni księżyca albo polowanie z podchodu z wabikiem połączone z kursem wabienia dzików, a także ich dowolne kombinacje w połączeniu z tradycyjnymi polowaniami indywidualnymi i zbiorowymi.

Ty też możesz doświadczyć takiej przygody! Dysponujemy najlepszymi łowiskami i możemy przygotować takie polowanie dla Ciebie i dla Twoich przyjaciół!

Dołącz do nas!


Jeśli zainteresowała cię nasza oferta, zapytaj nas jak niewiele trzeba, by samemu przeżyć taką przygodę.

Skontaktuj się z nami!