Polowanie na dziki
18 stycznia 2016
Majowe rogacze
18 stycznia 2016

Wytrawni miłośnicy polowań na sarny twierdzą, że prawdziwy sezon na rogacze zaczyna się na przełomie lipca i sierpnia. W tym czasie sarny przystępują do swoich godów, nazywanych rują. Kto umie wabić, kto rozpozna tajemnice łowiska i po śladach potrafi zidentyfikować poszczególne rewiry, a z pozostawionych znaków i obserwacji określić wiek zamieszkujących je osobników, komu nie straszny jest podchód, ten polując w czasie rui, będzie miał niepowtarzalną okazję zdobycia najbardziej niezwykłych wrażeń i trofeów.

Myśliwy polujący na rogacze z zasiadki nie widzą łowiska i podczas jednego wyjścia na polowanie oglądają jednego, może dwa kozły. Polując z podchodu, myśliwy może spotkać ich znacznie więcej. Ale kiedy zapoluje on podczas rui z wabikiem w zasobnym łowisku, w ciągu jednego dnia będzie miał okazję obejrzeć i ocenić nawet kilkanaście rogaczy, a przy umiejętnym zachowaniu myśliwego, oceny tej będzie dokonywał z odległości zaledwie kilkunastu metrów!

Doświadczony wabiarz, imitując różne odgłosy rujnej kozy, bez trudu oznajmi jej obecność i gotowość na przyjęcie rogacza. Bywa, że poszczególne sekwencje dźwięków układają się prawdziwą rozmowę, dzięki której udaje się wyciągnąć z ukrycia dominującego w danym rewirze samca. Często są to osobniki najcenniejsze dla myśliwych – stare, doświadczone kozły, o szczególnie cennych, uwsteczniających się porożach, niekiedy myłkusy. Jak żadne inne łowy, polowanie z wabikiem podczas rui stwarza okazję do przeprowadzenia gruntownego przeglądu tego, co dane łowisko ma do zaoferowania i co zazwyczaj skrywa przed naszymi oczami.

Polowania na kozły podczas rui to typowo indywidualne łowy, które możemy zorganizować dla wytrawnych koneserów, którzy dla zdobycia najbardziej okazałych trofeów, poszukują bogatych i zasobnych łowisk, pozostawionych do ich wyłącznej dyspozycji. Polowania w czasie rui mogą być również przygotowane dla zorganizowanej grupy myśliwych a także dla indywidualnych łowców, którym nie będzie przeszkadzać obecność innych polujących ani w łowisku, ani na kwaterze.

Nasze kontakty i doświadczenie pozwalają również na przygotowanie ekskluzywnego polowania prowadzonego pod czujnym okiem zatrudnionego specjalnie na tę okoliczność doświadczonego wabiarza, pełniącego rolę przewodnika i podprowadzającego, którego umiejętności i wiedza gwarantują wyjątkowe emocje i wyjątkowe szanse zdobycia niezwykłych trofeów. Co więcej, tego rodzaju polowanie może być również połączone z indywidualnym kursem wabienia i praktycznym szkoleniem, którego ukoronowaniem będzie trofeum samodzielnie zwabionego rogacza.

Ty też możesz doświadczyć takiej przygody! Dysponujemy najlepszymi łowiskami i możemy przygotować takie polowanie dla Ciebie i dla Twoich przyjaciół!

Dołącz do nas!


Jeśli zainteresowała cię nasza oferta, zapytaj nas jak niewiele trzeba, by samemu przeżyć taką przygodę.

Skontaktuj się z nami!