Afrykańskie antylopy
11 kwietnia 2016
Tradycyjna zbiorówka
7 marca 2016

Miłośników polowania na ptaki łączy wiosna i zamiłowanie do przypadających na tę porę roku ptasich godów. Dla większości gatunków ptaków jest to okres wzmożonej aktywności. Intensywnie a niekiedy wręcz bajecznie upierzone samce najprzeróżniejszych gatunków walczą wówczas o samice, zatracając się w rytuałach godowych i prowadząc zaciętą rywalizację o względy swoich wybranek.

Niezwykłość i podniosłość tego spektaklu potwierdzi każdy, kto choć raz miał okazję wsłuchiwać się w niezwykłą godową pieśń głuszca, podpatrywać turnieje cietrzewi albo obserwować podniebne akrobacje długodziobych słonek. Miłośnicy polowania na ptaki każdego roku wraz z nadejściem wiosny z tęsknotą odwołują się do zasłyszanych, przeczytanych lub własnych wspomnień i przeżyć, które jeszcze do niedawna dostępna były niemal wszystkim myśliwym w całej Europie.

Głuszce występowały przecież w całej Europie, znajdując dogodne dla siebie warunki. Ich szczątkowe populacje występują dziś jedynie w izolowanych populacjach w Pirenejach, w Alpach, w górzystych terenach Wysp Brytyjskich oraz w Karpatach. Ich liczebność rośnie w miarę przesuwania się na wschód – na tyle, że począwszy od wschodnich granic Polski stanowią populację na tyle liczną, że w skali całego globu uznawaną za niezagrożoną. Podobna sytuacja dotyczy cietrzewi, słonek i wielu gatunków kaczek.

Niestety, powszechne niegdyś upodobanie do wiosennych polowań na ptactwo, cietrzewie i słonki pozostaje dziś dostępne jedynie dla najbardziej wytrwałych łowców, gotowych znosić trudy podróży do terenów, na których ptaki te wciąż występują w obfitości pozwalającej na odstrzał. Takie właśnie są łowiska współpracujące z naszym biurem polowań. Położone w dziewiczych przyrodniczo terenach północnej Rosji, oferują niepowtarzalną okazję polowań, które większość Europejczyków zmuszona była wykreślić z kalendarzy. Rosja pozostaje dziś jedynym krajem Euroazji, gdzie lokalne liczebności populacji są na tyle stabilne, że nie zagrażają im wiosenne odstrzały.

Nasza ekskluzywna oferta wyjazdów do sprawdzonych i cieszących się zasłużoną renomą łowisk pozwala na połączenie trzech najważniejszych wiosennych polowań na pióro i doświadczenia trzech rodzajów tokowisk – głuszców, cietrzewi i słonek – i zdobycia wyjątkowych trofeów, które dziś należą do najcenniejszych elementów każdej myśliwskiej kolekcji. Wielu naszych klientów pozostaje pod tak wielkim urokiem wiosennych tokowisk, że nie wyobraża sobie, by wiosną znów nie wyruszyć z nami do kniei.

Wybór łowiska uzależniony jest od indywidualnych preferencji, co do liczby planowanych do odstrzału osobników – niektóre łowiska stosują bowiem limity odstrzałów dostępnych podczas jednego wyjazdu. Ważnym kryterium wyboru jest również standard zakwaterowania oraz czas dojazdu do łowiska a także kolejność zgłoszeń – bo chociaż polowania na tokowiskach są typowym przykładem indywidualnych łowów, to jednak organizowane są dla grup i zdarza się, że w danym miejscu w wybranym terminie nie ma już wolnych miejsc.

Dołącz do nas!


Jeśli zainteresowała cię nasza oferta, zapytaj nas jak niewiele trzeba, by samemu przeżyć taką przygodę.

Skontaktuj się z nami!